2014

Fundacja Alternatywy została powołana w 2004 roku. Celem działania Fundacji jest promocja oraz wspieranie kultury, sztuki, nauki, edukacji, oświaty i wychowania oraz ochrona dóbr kultury i tradycji. Fundacja Alternatywy zajmuje się organizacją festiwali muzycznych min. koncertów rockowych, warsztatów i wystaw.  Prowadzi zajęcia Rzeźby dla młodzieży i dorosłych Na terenie Gminy Ursynów od 2000r. W 2013 roku zorganizowała warsztaty "Malowania na Jedwabiu".

Prace prezentowane na wystawie są efektem działań warsztatowych prowadzonych przez Fundację Alternatywy wiosną i jesienią 2013 roku na terenie Ursynowa: "Malowanie na jedwabiu" (wiosna 2013), "Malowanie na jedwabiu - warsztaty integracyjne" oraz "Spotkania Malarskie" (październik-grudzień 2013). Zajęcia prowadziła Dorota Wójcik absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale malarstwa specjalizująca się w tkaninie artystycznej i malarstwie olejnym. Uczestnicy mieli okazję spróbować pracy w niezwykłej technice malarskiej, poznali różne sposoby pracy na jedwabiu i stworzyli tkaniny według własnych projektów.