www.stoklosy.art.pl

www.stoklosy.art.pl

Archiwum

Nasza historia

Dom Kultury Stokłosy działa oficjalnie od 1983 roku, choć historia związanych z nim osób sięga kilka lat wstecz. Dokładnie do roku 1981, kiedy to w lokalu na ulicy Zamiany 16 swoją działalność rozpoczęła Galeria U, a na Lachmana 2 pierwsze kroki zaczął stawiać Klub Młodych Rodziców...

DK Stokłosy przez blisko czterdziestoletnią historię, na stałe wpisał się w kulturalną mapę Ursynowa. Podobnie jak działająca przy nim Galeria U, która przeniosła swoją siedzibę na Lachmana 5 w 1997 roku. Organizując do dnia dzisiejszego ponad 400 wystawa, pod okiem kuratorów Włodzimierza Dawidowicza i Barbary Bieleckiej- Woźniczko.

W 2001 roku w budynku Domu Kultury Stokłosy, rozpoczęła swoja działalność przeniesiona z ul. Braci Wagów 1 Czytelnia Naukowa. W latach 2002-2015 rolę kierownika placówki pełnił Szczepan Nowak.

Obecnie Dom Kultury Stokłosy prowadzi działalność edukacyjną, artystyczną i rozrywkową dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. 

W przeciągu ostatniej dekady na Stokłosach mieliśmy zaszczyt gościć takich artystów jak m.in. Maciej Zembaty, Piotr Machalica, Katarzyna Groniec, Krzysztof Kiljański, Bogdan Hołownia, Andrzej Jagodziński, Magda Umer, Michał Bajor, Mieczysław Szcześniak, Krzysztof Tyniec, Joanna Trzepiecińska, Zespół Reprezentacyjny, Kuba Sienkiewicz, Mirosław Czyżykiewicz, Stefan Friedmann, Halina Kunicka, Tadeusz Woźniak, Stan Borys i wielu innych.

Od 2015 roku kierownikiem Domu Kultury Stokłosy jest pan Witold Pizło.


 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack